Tambur ve Tambur Kaplama

Tahrik tamburu, kuyruk tamburu, saptırma tamburu ve ağırlıklı gerdirme tamburu olarak sınıflandırabileceğimiz tamburlar hem konveyörünüzün düzgün ve verimli çalışması hem de bantınızın ömrü için kilit elemanlardır. Doğru tambur ve mil çapı, gerekli koniklik, kauçuk kağlama kalınlığı ve kauçuk kalitesi ile cinsi seçimi bilgi ve tecrübe gerektiren konulardır.
Bunların yanında firmamız, isterseniz sizin için gerekli motor gücünü hesaplayıp, redüktörü seçip konveyörünüzün tahrik grubunu da tedarik etmektedir. Mühendislerimiz sizin için bu hesapları yapıp en doğru ürünleri size teklif edeceklerdir.

Bant Cinsi ve Tambur Çapı

Bant cinsini ve tambur çapınız arasında birebir ilişki vardır. Bantlarınızda kullanılan bez mukavemetleri ve bez kat adetleri için gerekli minimum tambur çapları vardır. Ayrıca paletli ve bandobarlı bantlar için mininmum tambur çapı gereksinimleri daha yüksektir.
 
Tambur çapı olması gereken minimum değerinde küçük seçildiği taktirde prematüre hatalar ortaya çıkar, örneğin, katların birbirinden ayrılması, ek yerlerinin açılması, kaplama kauçuğunun kopması bunlardan bazılarıdır. Bandobarlı bantlarda ise bandobar ve palet açılmaları ve kopmaları meydana gelebilir.

Tambur ve Tambur Kaplama

Kaliteli, sağlam, uzun ömürlü konveyör tamburları Ayık Band tarafından üretilmektedir. Bantlarınızın ekseninde dönmesi için Ayık Band tamburlarını seçin.

Tambur İmalatı

Teknik resim doğrultusunda tambur imalatı yapan firmamız, ihtiyaç duyduğunuz taktirde doğru tambur seçimi konusunda size teknik destek vermektedir.

Tambur Kaplama

Her ölçüde tamburlarınız sıcak vulkanizasyonla otoklavda ve soğuk vulkanizasyonla özel kaplama kauçuğu ile kaplanır.
 
Sadece konveyör tamburları değil, tüm endüstrilerin merdane, rulo ve tamburlarını her çeşit kauçuk, silikon ve poliüretan ile kaplamaktayız.